RESULTATLISTE

ODENSE ÅBEN

3 – 4 OKTOBER 2008

 

 

PISTOL HERRE:

 

1.     Ulrik Steffensen                       Særslev                            92-94-94-96-96-95 = 567 P

2.     Jonas Hansen                           Vejle                                  91-92-91-95-91-94 = 554 P

3.     Torben Breiner                         Holstebro                         92-92-94-94-88-93 = 553 P

4.     Michael Jacobsen                    Særslev                             89-90-92-89-96-96 = 552

5.     Leo Sørensen                            Vejle                                  91-86-93-93-93-96 = 552

6.     Brian Madsen                           Særslev                            91-93-92-88-92-93 = 549

7.     Karsten Hollesen                     Særslev                            89-92-92-96-90-88 = 547

8.     Bjarne Modvig                         Holstebro                         94-88-94-90-93-83 = 542

9.     Jan Hytting                                Holstebro                         91-89-94-88-89-88 = 539

10.  Kim Christensen                       Vejle                                  80-91-91-92-91-92 = 537

11.  Uffe B. Hansen                         Vejle                                  85-92-90-81-92-90 = 530

12.  Villy Pedersen                           Vejle                                  87-85-83-73-82-79 = 489

PISTOL DAME:

1.     Karen Hansen                           Vejle                                  96-91-92-92 = 371 P

2.     Kirsten Hansen                        Vejle                                  89-89-81-89 = 348

PISTOL JUNIOR:

1.     Frank Fougner                         Vejle                                  89-89-91-93-93-95 = 550 P

2.     Claus Andersen                        Særslev                            90-86-90-87-82-86 = 521

3.     Morten Andersen                   Særslev                            81-87-90-89-90-84 = 521

4.     Kent Madsen                            Særslev                            82-85-92-79-89-89 = 516

 

 

 

 

 

 

PISTOL VETERAN 3:

 

1.     Elvart N. Jensen                       Vejle                                  84-92-87-92 = 355 P

2.     Anita Baagø                               Vejle                                  90-90-87-87 = 354

 

 

RIFFEL HERRE:

 

1.     Jesper Kring                              BPI                                     97-97-99-97-98-96 = 584 P

2.     Lars Sørensen                          Odense                             97-97-97-95-98-97 = 581

3.     Erik Skovmand                        Viborg                               97-96-96-95-96-96 = 576

4.     Henning Larsen                        Særslev                            96-92-95-95-95-95 = 568

5.     Kjeld Holm                                 Skanderborg                   91-92-89-92-92-91 = 547

RIFFEL DAME:

1.     Charlotte Jakobsen                 VBF Århus                        97-99-97-97 = 390 P

2.     Sidsel Høegsberg                     Dsb/Asf                            96-100-96-94 = 386    

3.     Pia Steffensen                          Særslev                            94-94-95-96 = 379

4.     Jette F. Andersen                    Viborg                               96-93-92-95 = 376

RIFFEL DAME JUNIOR:

1.     Laura Buch                                Særslev                            99-95-96-96 = 386 P

2.     Simone Nørup                          BPI                                     93-91-94-91 = 369

3.     Camilla Andersen                    Særslev                            90-90-88-86 = 354

 

 

Sportsskydeklubben Odense takker for deltagelsen i vores stævne, vi håber på at se jer alle igen til næste år. Hvor jeg også regner med lidt køligere temperaturer på banen J.

 

Lars Sørensen, Sportsskydeklubben Odense  

Sportsskydeklubben Odense | Gillestedvej 15 | 5240 Odense NØ